Спiлка Професiоналiв Украiни logo
Спiлка Професiоналiв Украiни logo

Спiлка Професiоналiв Украiни

в індустрії краси

об'єднує перукарів, візажистів, майстрів нігтьової естетики, бровистів та інших фахівців індустрії краси з усієї країни.

Кодекс честі судді СПУ

КОДЕКС ЧЕСТІ ЧЛЕНА СУДДІВСЬКОЇ КОЛЕГІЇ СПУ «Спілки професіоналів України в індустрії краси»

Цей кодекс встановлює правила поведінки суддів, суддів-стажерів, старійшин у професійній та позаслужбовій діяльності, обов'язкові для кожного лідера СПУ, незалежно від посади.

Стаття 1. Загальні вимоги

  1. У своїй діяльності член суддівської колегії зобов'язаний керуватися правилами участі у конкурсі та іншими регулятивними актами, загальноприйнятими нормами моральності та правилами поведінки, сприяти утвердженню у суспільстві впевненості у справедливості, неупередженості та незалежності суддівства.
  2. Виконання обов'язків члена суддівської колегії повинне мати для лідера СПУ пріоритетне значення над іншими заняттями.
  3. Член суддівської колегії повинен уникати всього, що могло б применшити авторитет суддівської колегії. Він не вправі завдавати шкоди престижу свого статусу для особистих інтересів або інтересів інших осіб.
  4. Член суддівської колегії в будь-якій ситуації повинен зберігати особисту гідність, піклуватися про свою честь, уникати всього, що могло б завдати шкоди репутації та поставити під сумнів її об'єктивність та незалежність під час здійснення своєї роботи.
  5. Член суддівської колегії не має права брати участь у суддівстві альтернативних українських конкурсів, чемпіонатів у яких не має участі СПУ. У разі несанкціонованої участі в іншому чемпіонаті лідер СПУ може бути позбавлений свого статусу та звання.
  6. Якщо до судді, судді-стажера чи старійшини надходить пропозиція взяти участь у чемпіонаті, конкурсі, іншому професійному змаганні, він зобов'язаний повідомити СПУ про таке запрошення та отримати письмовий дозвіл на участь. Беручи участь у будь-якому статусі у чемпіонатах, лідер СПУ все одно несе звання старійшини (судді-стажера чи судді) СПУ
  7. Якщо суддя буде помічений у некоректному виставленні оцінок, він може бути дискваліфікований на 1 рік. Рішення про дискваліфікацію приймає колегія суддів за результатом аналізу протоколів та фактів, що підтверджують такі дії. Таку оцінку судді буде анульовано або змінено за рішенням головного судді Чемпіонату.

Стаття 2. Правила провадження професійної діяльності

  1. Член суддівської колегії повинен бути неупередженим, не допускаючи впливу на свою професійну діяльність будь-кого, у тому числі своїх родичів, друзів або знайомих.
  2. Суддя при виставленні балів повинен бути вільним від прихильності однієї із сторін, від впливу громадської думки, від побоювань перед критикою її діяльності.
  3. Член суддівської колегії зобов'язаний підтримувати свою кваліфікацію на високому рівні, необхідному для належного виконання своїх обов'язків.
  4. Член суддівської колегії повинен виявляти терпіння, ввічливість, тактовність та повагу до учасників конкурсу та інших осіб, з якими він спілкується під час виконання службових обов'язків.
  5. Суддя зобов'язаний зберігати професійну таємницю щодо виставлення балів до офіційного їх оголошення.
  6. Член суддівської колегії не має права робити публічних заяв, давати коментарі щодо робіт конкурсантів, до оголошення офіційних результатів. Суддя не має права публічно поза межами професійної діяльності ставити під сумнів рішення суддівської колегії та дії своїх колег.
  7. Член суддівської колегії повинен з повагою та розумінням ставитися до прагнення засобів масової інформації висвітлювати діяльність суддів та старійшин та надавати їм необхідне сприяння, якщо це не заважатиме проведенню заходу або використовуватиметься для впливу на суддівську колегію.
  8. Член суддівської колегії повинен сумлінно виконувати свої професійні обов'язки та вживати всіх необхідних заходів для своєчасного виконання своїх функціональних обов'язків.
  9. Член суддівської колегії під час офіційної роботи на Чемпіонатах зобов'язаний утримуватися від шкідливих звичок, які можуть зганьбити його ім'я, що спричинить зниження репутації СПУ та чемпіонатів.

Стаття 3. Позаслужбова діяльність

  1. Позаслужбова діяльність члена суддівської колегії не повинна викликати сумнівів щодо його об'єктивності, справедливості та непідкупності.
  2. Суддя (суддя-стажер, старійшина) має право займатися будь-яким видом діяльності, якщо це не суперечить вимогам регламентів СПУ та цього кодексу.
  3. Суддя (суддя-стажер, старійшина) може брати участь у творчих заходах (щоу, семінарах, майстер-класах) якщо вони не завдають шкоди авторитету члена суддівської колегії та репутації СПУ.
  4. Суддя (суддя-стажер, старійшина) повинен уникати будь-яких особистих зв'язків, які можуть завдати шкоди репутації, торкнутися його честі та гідності та підірвати репутацію СПУ.
  5. Суддя (суддя-стажер, старійшина) повинен утримуватись від фінансової мотивації торгових марок, конкурсантів, які здатні порушити його неупередженість, перешкодити йому належним чином виконувати свої обов'язки.

Стаття 4. Відповідальність за порушення вимог цього Кодексу

  1. За скоєння посадової чи іншої провини член суддівської колегії несе відповідальність відповідно до чинного законодавства за дотримання встановлених гарантій його недоторканності.
  2. Порушення вимог Кодексу честі члена суддівської колегії розглядаються колегією суддів чи Президією СПУ. При цьому враховуються всі обставини скоєної провини, її тяжкість та збитки, заподіяні авторитету суддівської колегії, СПУ
  3. За скоєння провини, яка ганьбить честь і гідність члена суддівської колегії, який зневажив авторитет суддівської колегії, СПУ, його повноваження будуть припинені. Статус та повноваження можуть бути відновлені за рішенням суддівської колегії та Президії.

Примітка. Провиною, яка ганьбить честь і гідність судді, визнається така дія чи бездіяльність, яка, хоч і не є злочинною, але за своїм характером несумісна з високим званням члена суддівської колегії